Obszary zastosowań:
Środek oddzielający w odlewnictwie, w odlewnictwie ciśnieniowym do form wtryskowych i procesów ekstrudowania tworzyw sztucznych i elastomerów. Przeciw przywieraniu np. nadmiarów kleju, szczeliwa, bądź skraplaniu wodą. Środek ślizgowy wyciszający szumy powstające przy wzajemnym tarciu części z tworzyw sztucznych, elastomerów, czy metalu. Do listew do cięcia papieru, tektury, forniru i urządzeń w przemyśle tekstylnym. Do ułatwiania wyciągania profili z tworzyw sztucznych i profili gumowych np. do drzwi i okien.
Zalety i korzyści:
Wysoka skuteczność poprzez ponadprzeciętne zwilżenie powierzchni i utworzenie ekstremalnie cienkiego filmu smarnego. Działanie oddzielające z własnościami antystatycznymi. Wielorakie zastosowanie jako długo przyczepna powłoka smarna, ochronna i konserwująca. Neutralność chemiczna względem tworzyw sztucznych i elastomerów. Odporny na działanie wody i wpływ warunków atmosferycznych.
Zastosowanie:
Dla zapewnienia optymalnego działania zaleca się przemycie powierzchni smarowanych środkiem myjącym np. OKS 2610/2611. Równomierną i cienką warstwę smaru nanieść pędzlem, szpachlą itp. na powierzchnie smarowane. W przypadku olei o niskiej lepkości następuje najczęściej rozprowadzenie samoczynne. Unikać nadmiaru smarowania. Mieszać tylko z odpowiednimi smarami. Tworzywa sztuczne oparte na silikonie, jak np. kauczuk silikonowy mogą zostań rozpuszczone przez olej silikonowy. Miejsca ślizgowe poddane działaniu czystego tlenu nie mogą być smarowane olejem silikonowym.