Powłoki tego rodzaju można nakładać na wiele metali, tworzyw sztucznych i elastomerów.
Powlekanie metali
Lakiery i powłoki poślizgowe chronią powierzchnię metalu przed korozją i zużyciem. Są szczególnie przydatne w zastosowaniach próżniowych lub mechanizmach narażonych na działanie promieniowania ultrafioletowego lub rentgenowskiego, agresywnych mediów oraz skrajnie wysokich i niskich temperatur. Wśród głównych obszarów zastosowań wymienić można drobne elementy mechanizmów precyzyjnych, podzespoły elektroniczne, części samochodowe i maszyny włókiennicze.
Powlekanie tworzyw sztucznych
Powłoki poślizgowe nakładane na elementy z tworzyw sztucznych muszą wykazywać wzajemną tolerancję z rozmaitymi tworzywami, jak PA, PPS, ABS, PC, POM i PE. Wymagane jest również obniżenie hałasu emitowanego podczas pracy oraz zapewnienie ochrony przed zużyciem zarówno powleczonych elementów, jak i współpracujących z nimi powierzchni.
Powlekanie elastomerów
Uszczelnienia i inne materiały elastomerowe są powlekane w celu podniesienia odporności na zużycie, a co za tym idzie - zwiększenia ich przewidywanej trwałości. Oprócz tego powinny wygłuszać mechanizmy, ułatwiać montaż oraz poprawiać wygląd zewnętrzny i fakturę elementów.
Barwienie elastomerów
Wszystkie bezbarwne, mieszalne z wodą lakiery poślizgowe serii Klübertop i Klüberplus produkowane przez firmę Klüber Lubrication można barwić za pomocą past pigmentowych. Po ich wymieszaniu z lakierem, uzyskujemy gotowy do użycia produkt, który nanosi się na podłoże w zwykły sposób.
Technologia nakładania
Właściwy dobór produktu i odpowiednia technika nakładania stanowią o efektywności lakierów i powłok poślizgowych. Specjaliści z firmy Klüber Lubrication chętnie pomogą w doborze odpowiedniego produktu oraz metody przygotowywania i nakładania powłoki, mogą także skontaktować klienta z wyspecjalizowaną firmą świadczącą usługi powlekania.